Општинско такмичење из физике

Такмичење је одржано 23.02.2019.

И ове године наша школа је била домаћин општинског такмичења из физике.

Наши ученици су остварили значајне резултате:

Војин Симоновић

-прва награда

Јанко Поповић

-прва награда

Алекса Јовановић

-друга награда

Марко Прпа

Маша Долаш

Дамјан Лакић

Актив наставника физике

Обавештење за ученике, родитеље и колеге

Поштовани ученици, родитељи и колеге,

Влада Републике Србије, донела је на седници од 14. фебруара 2019 године препоруку свим локалним самоуправама да се распуст у основним и средњим школама продужи до 24. фебруара, због смањења ризика од ширења епидемије вируса.

Први радни дан је 25. фебруар 2019 (понедељак) по важећем распореду часова.

У  Земуну    Директор школе
15. 02. 2019.    Момир Филиповић

Упис првака

ДОКУМЕНТА ПОТРЕБНА

ЗА УПИС ДЕТЕТА У ОСНОВНУ ШКОЛУ У ШКОЛСКОЈ  2019/2020. ГОДИНИ

КЛАСИЧНА НАСТАВА

1. Извод из матичне књиге рођених,
  2. Уверење о похађању предшколског програма,
  3. Доказ о лекарском прегледу детета,
  4. Доказ о пребивалишту родитеља.

ЦЕЛОДНЕВНА НАСТАВА

1. Извод из матичне књиге рођених,
  2. Уверење о похађању предшколског програма,
  3. Доказ о лекарском прегледу детета,
  4. Доказ о пребивалишту родитеља,
  5. Доказ о запослењу оба родитеља (М4 образац из  ПИО).

Изузетак представљају ученици из осетљивих друштвених група који имају могућност да се упишу без доказа о пребивалишту родитеља и потребне документације, а са достављеним доказом о здравственом прегледу детета.

Не прљај, немаш изговор!

Поштована децо, родитељи и колеге,

позивам Вас да подржите ученике 8-3 наше школе у пројекту ,, Не прљај, немаш изговор! - Изазов" гласањем  за њихов постер ,,Пупиновци" на сајту www.neprljajnemasizgovor.rs . Након регистрације преко mail-а или неке од друштвених мрежа, уласком у галерију послатих радова и кликом на слику постера отвара се страница са пољем гласај. Гласање траје до 04.11.2018.

Ана Милинковић

Дани европске баштине у нашој школи

У четвртак, 27. септембра 2018. године,  наша школа је по први пут била учесник културне манифестације„Дани европске баштине.“ У 18 часова у холу на првом спрату, отворена је изложба „Овако се некада учило.“

На свечаном отварању присутнима су се обратили Момир Филиповић, директор школе и наставници из Тима за школски музеј.

Као васпитно-образовна установа, увидели смо да је поменута културна манифестација веома значајна за развијање свести и одговорности код наших ученика о очувању културног наслеђа. Наша стална музејска поставка има управо за циљ,  да код потецијалне публике подигне свест о значају културног наслеђа за друштво; да се постакне размена и унапреди знање о богатој европској баштини, као и ојача осећај припадности заједничком европском културном простору.

У изложбеним витринама изложено је 283 историјски вредних ескпоната, који су нашим гостима освежили сећање и дотакли срца. Основна школа „Михајло Пупин“ је својим посетиоцима пружила још једну едукативну изложбу, делећи лепоте историјске баштине на радост свих.

Тим за школски музеј

„Овако се некада учило“

У оквиру одржавања културне манифестације Дани европске баштине, ОШ „Михајло Пупин“, ће у четвртак 27. септембра у 18 часова представити изложбу „Овако се некада учило“. Позивамо све заинтересоване да посете сталну изложбену поставку на првом спрату.  Поставка обухвата наставна средства која су се употребљавала у редовној настави током 20. века.  Посетиоци могу да виде: стара аудитивна и визуелна наставна средства, спортска одличја, литографије и ученичке радове.

Тим за школски музеј

Напред војско оштрих оловака!

"Јавио ми врабац са тополе, стигло дете до основне школе!"

У петак, 31. августа, наша школа отворила је своја врата за још једну генерацију ђака првака. Овај свечани дан обележен је уз пригодан програм који су припремили ученици трећег разреда. Нека вам школски дани не буду брига, већ једна лепа игра.
                                                                                                                                                                                                                  Јована Крнета

Добро дошли, драги прваци!

ПРОГРАМ ПРИЈЕМА

1745 – 1800       Груписање одељења на основу спискова који ће бити изложени на штандовима у
                        дворишту.

Пријава код учитеља.

1800 – 1810       Обраћање директора школе.

Одлазак првака са учитељима у учионице.

Састанак родитеља са директором, педагогом и психологом у свечаној сали.

1830 – 1900        Одлазак деце у свечану салу.

Остављање отиска прста на „дрвету генерације“.

Представа „Бајка о словима“, ученици трећег разреда наше школе.

Родитељски састанак са учитељима у учионици.

Наша Нери о малој матури за "Блиц"

Пред пријемни испит за осмаке портал "Блиц" је објавио интересантан чланак који говори о томе...

Између осталих у њему је за стручно мишљење питана и педагог наше школе Нереа Докмановић.

ПРОЧИТАЈТЕ

Крај првог разреда

Ученици 1/2 су дана 12. 6. 2018. године имали прилику да угосте своје родитеље и другаре на приредби за крај првог разреда. Кроз лепо дружење приказали су део онога што су заједно са својим учитељицама научили. Било је лепо и весело.

учитељице Јована Крнета и Марија Милосављевић

Хор првака

Последњег четвртка у Пупину, у овој школској години, представио нам се првачки хор, под руководством учитељице Весне Марковић. Присутнима је представљен рад хора и њихова постигнућа у овој години. О томе зашто је музика важна за дете,као основни покретач креативности, естетског мишљења, психичког и апстрактног мишљења, говорила је учитељица Весна. Кроз шаренолики програм, игром, песмом и свирањем, растали смо се са уверењем да је музика сасвим сигурно један од најважнијих сегмената у дечијем правилном развоју и одрастању.

Весна Марковић