Не прљај, немаш изговор!

Објављено уторак, 23 октобар 2018 16:36

Поштована децо, родитељи и колеге,

позивам Вас да подржите ученике 8-3 наше школе у пројекту ,, Не прљај, немаш изговор! - Изазов" гласањем  за њихов постер ,,Пупиновци" на сајту www.neprljajnemasizgovor.rs . Након регистрације преко mail-а или неке од друштвених мрежа, уласком у галерију послатих радова и кликом на слику постера отвара се страница са пољем гласај. Гласање траје до 04.11.2018.

Ана Милинковић

Дани европске баштине у нашој школи

Објављено среда, 03 октобар 2018 17:19

У четвртак, 27. септембра 2018. године,  наша школа је по први пут била учесник културне манифестације„Дани европске баштине.“ У 18 часова у холу на првом спрату, отворена је изложба „Овако се некада учило.“

На свечаном отварању присутнима су се обратили Момир Филиповић, директор школе и наставници из Тима за школски музеј.

Као васпитно-образовна установа, увидели смо да је поменута културна манифестација веома значајна за развијање свести и одговорности код наших ученика о очувању културног наслеђа. Наша стална музејска поставка има управо за циљ,  да код потецијалне публике подигне свест о значају културног наслеђа за друштво; да се постакне размена и унапреди знање о богатој европској баштини, као и ојача осећај припадности заједничком европском културном простору.

У изложбеним витринама изложено је 283 историјски вредних ескпоната, који су нашим гостима освежили сећање и дотакли срца. Основна школа „Михајло Пупин“ је својим посетиоцима пружила још једну едукативну изложбу, делећи лепоте историјске баштине на радост свих.

Тим за школски музеј

„Овако се некада учило“

Објављено понедељак, 24 септембар 2018 06:25

У оквиру одржавања културне манифестације Дани европске баштине, ОШ „Михајло Пупин“, ће у четвртак 27. септембра у 18 часова представити изложбу „Овако се некада учило“. Позивамо све заинтересоване да посете сталну изложбену поставку на првом спрату.  Поставка обухвата наставна средства која су се употребљавала у редовној настави током 20. века.  Посетиоци могу да виде: стара аудитивна и визуелна наставна средства, спортска одличја, литографије и ученичке радове.

Тим за школски музеј

Напред војско оштрих оловака!

Објављено петак, 07 септембар 2018 18:11

"Јавио ми врабац са тополе, стигло дете до основне школе!"

У петак, 31. августа, наша школа отворила је своја врата за још једну генерацију ђака првака. Овај свечани дан обележен је уз пригодан програм који су припремили ученици трећег разреда. Нека вам школски дани не буду брига, већ једна лепа игра.
                                                                                                                                                                                                                  Јована Крнета

Наша Нери о малој матури за "Блиц"

Објављено петак, 15 јун 2018 18:48

Пред пријемни испит за осмаке портал "Блиц" је објавио интересантан чланак који говори о томе...

Између осталих у њему је за стручно мишљење питана и педагог наше школе Нереа Докмановић.

ПРОЧИТАЈТЕ