Наши еколози на конференцији о одрживом развоју

Објављено недеља, 10 јун 2018 12:35

У петак 8.јуна, у свеченој сали општине Земун одржана је конференција на тему одрживог развоја.Наши ученици представили су 14.тачку Агенде 20-30, која се односи на очување океана. Били су сјајни и присутним гостима дали су до знања да се у нашој школи негује еколошко васпитање од првог до осмог разреда.

Весна Вркљан

Биолошки кутак

Објављено уторак, 06 март 2018 17:57

У холу школе постављена је изложба ученичких радова из свих области биологије које ученици изучавају у основној школи. Да би улепшали наш радни и животни простор, побринули су се чланови еколошке секције и наставнице биологије Нада Вујин, Весна Вркљан и Ана Милинковић.

Ана Милинковић

Роботика у Пупину

Објављено понедељак, 03 април 2017 09:19

У оквиру акције „Битка за знање“ наша школа је у марту добила 5 м-бот робота. Овим роботима се управља помоћу специјалног програма прилагођеног деци. Почели смо са кодирањем, лепо се забављамо и учимо.

Слађана Стојнић Ирт

Еколошка секција - посета Француском институту и Грин фесту

Објављено субота, 03 децембар 2016 07:25

ПОСЕТА ФРАНЦУСКОМ ИНСТИТУТУ

Дана 12. 10, 2016. ученици петог и шестог разреда, чланови еколошке секције, посетили су радионицу „Чувајмо климу, чувамо здравље“ одржану у Франсцуском институту. Временске прилике нису нам ишле на руку, али као што је рекла ученица Уна „Лоше време нам уопште није сметало да уживамо“. Фотографије у наставку о томе најбоље сведоче.

Посету реализовале наставнице биологије Весна, Ана и Нада.

ПОСЕТА „ГРИН ФЕСТУ“ у Дому омладине Београда

Дана 16. 11. 2016. Чланови еколошке секције наше школе посетили су фестивал „Грин фест“ који се одржавао у Дому омладине у Београду. Ученици су активно учествовали у радионици под називом „Шта једемо, шта пијемо“. Имали смо прилику да дегустирамо здраву храну коју су припремили њихови вршњаци, организатори радионице. После ове посете ученици су пожелели да и сами организују сличну манифестацију, што је један од показатеља значаја оваквих дружења.

Посету реализовале наставнице биологије Весна и Нада.

Буди као Тесла!

Објављено уторак, 28 јун 2016 15:03
Буди као Тесла
Наша школа је учествовала на наградном конкурсу „Буди као Тесла“ који је организовао Музеј Николе Тесле уз подршку партнера Компаније Самсунг и Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања Републике Србије. У мноштву од преко сто радова стручни жири је изабрао десет најбољих, међу којима се нашао и наш пројекат Рингишпил. У периоду од 27.6.2016. до 08.07.2016., гласа се online. Ако сте у могућности да гласате, учините то на:

Свакодневно се може гласати са једне IP адресе. Школа која добије највише гласова добија  Самсунг дигиталну учионицу  која обухвата:
30 Самсунг таблета, 30 маски за таблете, 1 штампач, 1 Самсунг електронска, интерактивна табла, 1 Самсунг клима уређај, Cisco опрема и инсталација, реновирање учионице.
Молимо да гласате за наш филм, како би наша деца имала овако лепу и савремену учионицу.
Унапред се захваљујемо!
 ОШ „Михајло Пупин“