Роботика у Пупину

Објављено понедељак, 03 април 2017 09:19

У оквиру акције „Битка за знање“ наша школа је у марту добила 5 м-бот робота. Овим роботима се управља помоћу специјалног програма прилагођеног деци. Почели смо са кодирањем, лепо се забављамо и учимо.

Слађана Стојнић Ирт

Еколошка секција - посета Француском институту и Грин фесту

Објављено субота, 03 децембар 2016 07:25

ПОСЕТА ФРАНЦУСКОМ ИНСТИТУТУ

Дана 12. 10, 2016. ученици петог и шестог разреда, чланови еколошке секције, посетили су радионицу „Чувајмо климу, чувамо здравље“ одржану у Франсцуском институту. Временске прилике нису нам ишле на руку, али као што је рекла ученица Уна „Лоше време нам уопште није сметало да уживамо“. Фотографије у наставку о томе најбоље сведоче.

Посету реализовале наставнице биологије Весна, Ана и Нада.

ПОСЕТА „ГРИН ФЕСТУ“ у Дому омладине Београда

Дана 16. 11. 2016. Чланови еколошке секције наше школе посетили су фестивал „Грин фест“ који се одржавао у Дому омладине у Београду. Ученици су активно учествовали у радионици под називом „Шта једемо, шта пијемо“. Имали смо прилику да дегустирамо здраву храну коју су припремили њихови вршњаци, организатори радионице. После ове посете ученици су пожелели да и сами организују сличну манифестацију, што је један од показатеља значаја оваквих дружења.

Посету реализовале наставнице биологије Весна и Нада.

Буди као Тесла!

Објављено уторак, 28 јун 2016 15:03
Буди као Тесла
Наша школа је учествовала на наградном конкурсу „Буди као Тесла“ који је организовао Музеј Николе Тесле уз подршку партнера Компаније Самсунг и Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања Републике Србије. У мноштву од преко сто радова стручни жири је изабрао десет најбољих, међу којима се нашао и наш пројекат Рингишпил. У периоду од 27.6.2016. до 08.07.2016., гласа се online. Ако сте у могућности да гласате, учините то на:

Свакодневно се може гласати са једне IP адресе. Школа која добије највише гласова добија  Самсунг дигиталну учионицу  која обухвата:
30 Самсунг таблета, 30 маски за таблете, 1 штампач, 1 Самсунг електронска, интерактивна табла, 1 Самсунг клима уређај, Cisco опрема и инсталација, реновирање учионице.
Молимо да гласате за наш филм, како би наша деца имала овако лепу и савремену учионицу.
Унапред се захваљујемо!
 ОШ „Михајло Пупин“

Сат за нашу планету

Објављено понедељак, 16 мај 2016 21:26

И ове године у нашој школи обележна је акција" Сат за нашу планету".

• Ученици су се потрудили и предали велики број радова у виду цртежа и песама на тему климатских промена.
  • Постављена је изложба WWF-a на исту тему.
  • Урађена је анкета међу ученицима и одржано је предавање на тему " Глобалне промене на Земљи"-четвртком у Пупину ( Весна Вркљан и Ана Милинковић).
  • У акцији су узели учешће учитељица Верица и њено одељење и наравно васпитачица Лилика и њени мали еколози који су својим радовима допринели нашој акцији, што нам је посебно драго!

WWF – Светски фонд за природу доделио нам је захвалницу!

Ана Милинковић

Поклони за наше маме

Објављено понедељак, 14 март 2016 09:00

Ученици одељења IV1 на часовима ликовне секције правили су честитке и украшавали стаклене флаше како би својим поклонима улепшали мамама Oсми март.

Учитељица Марина Лугоња