Грешка
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder engleski is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Предметна настава

Занимљива географија

Објављено уторак, 18 фебруар 2014 07:51

Учење географије не мора увек бити досадно. Уз мало боје, слика, текстова и дечије креативности оживели смо учионицу интересантним плакатима и на забаван начин научили занимљивости о северној Африци.

Професор Раденко Тртица и одељења VII1, VII2 и VII3

На часовима физике

Објављено среда, 03 јул 2013 19:47

Физика је наука која проучава природне појаве и законости које постоје међу њима. Потиче од грчке речи «физис» што значи природа.

Физика је првенствено експериментална наука јер доноси закључке на основу изведених експеримената.

Током експеримента ученици се забављају, а истовремено стичу и усвајају нова знанја.

Овакви часови подстичу ученике на размишљање, покрећу им машту и показују им да је физика као наука, разумљива, очаравајућа и да се налази свуда око нас.

« Реци ми заборавићу,

покажи ми запамтићу,

укључи ме и разумећу «

Кинеска пословица

Александра Прпа, професор физике

Распуст уз књигу

Објављено уторак, 02 јул 2013 14:11

Драги наши ученици, пред вама је распуст и дуго топло лето. Уживаћете у путовањима, сунчању, пливању, али ћете сигурно наћи времена  и  за дружење са занимљивим књигама. Предлажемо вам да у библиотекама потражите нека од ових књижевних  дела  и да их прочитате. Тако ћете се боље припремити за наставу српског језика у наредној школској години.

Опширније: Распуст уз књигу

Посета Институту за физику

Објављено четвртак, 11 октобар 2012 08:52

Дана 04.10.2012 године, ученици наше школе су заједно са својим предметним наставником физике, Прпа Александром , посетили високонаучну установу Институт за физику у Земуну.

Ученицима је пружена јединствена прилика да чују излагања неких од наших најцењенијих младих научника. Посетили су лабораторију за фотоноку, лабораторију за атомску, молекулску и ласерску спетроскопију, где им је др Александар Крмпот одржао веома занимљиво предавање.

Др Сања Тошић, мр Маја Рабасовић и др Александар Милосављевић, из лабораторије за физику сударних процеса, укратко су објаснили рад у својој лабораторији..

Овим путем им се још једном захваљујемо на указаном гостопримству, јер су и поред бројних обавеза, нашли времена да нашим ученицима на сликовит начин прикажу чари физике.

English gallery!

Објављено уторак, 29 новембар 2011 16:17

{gallery}engleski{/gallery}

Our students have been working very hard to show You what they can do in English. So, come and visit our gallery. We hope You will enjoy it,