Посетили смо Музеј илузија

Објављено среда, 13 јун 2018 13:38

У петак 8. јуна 2018. године поводом краја школске године посетили смо "Музеј илузија", који је недавно отворен у Нушићевој улици у Београду. Овај фасцинантни свет илузија је осмишљен тако да сваки посетилац преиспита своја чула вида, перцепције и људског мозга. Ученици су били задивљени како очи виде ствари које мозак не разуме. У музеју се налази право богатство експоната, забавне и атрактивне варке које су децу опчиниле.  Највише им се допао "Вортекс тунел", јер су могли да ускоче у вртлог илузија.

Након разгледања музеја, прошетали смо до Студентског трга, где су се ученици одморили и изиграли. Договорлили смо се да ручамо у мексичком ресторану "Бурито Мадре", јер смо на часовима Света око нас учили шта је здрава исхрана, па смо одлучили да научено знање и применимо. Сви су били одушевљени великим избором различитих здравих намирница, а посебно мексичким слаткишем који се зове ћурос!

учитељице Светлана Милутиновић и Наталија Јоксимовић

Играли смо се у парку "Ушће"

Објављено понедељак, 28 мај 2018 06:45

Сви ученици II – 3  су 25. априла 2018.  године  имали прилику да се  заједно играју у новом дечјем игралишту који је део потпуно реновираног парка „Ушће“. Игралиште  је веома садржајно и забавно за децу, па су наши ученици уживали у разним физичким активностима ( пењању, провлачењу, скакању, љуљању, вишењу, клизању на сајли, прескакњу...). Након свих ових напора, могли су да се одморе у хладовини четинарског дрвећа које се налази одмах поред игралишта.  Ученици су били одушевљени разноликошћу справа, јер таквих игралишта нема у близини наше школе. Испробали су и своје музичке вештине, јер се у непосредној близини налази  музички парк.  Деца су свирала на инструментима и уживала у тактовима музике коју су сама компоновала.

Договорили смо се да неколико  часова физичког васпитања у трећем разреду одржимо опет у овако лепом и модерно опремљеном игралишту.

Учитељице Светлана Милутиновић и Наталија Јоксимовић

Посетили смо Факултет драмских уметности у Београду

Објављено среда, 23 мај 2018 06:53

Ученици II – 3 одељења наше школе  11. маја 2018. године били су гости на Факултету драмских уметности у Београду. Видели су како студенти глуме, режије, продукције, сценографије и тона савладавају све препреке и постижу изузетне резултате.

Разговарали су са студентом позоришне режије и постављали веома занимљива питања, јер им је позориште блиско. Затим су присуствовали прављењу сценографије за снимање телевизијске серије и разговарали са студенткињом продукције. Били су на часу Сценске игре и покрета где су уживали у плесу студената друге године глуме који су им одиграли валцер и "Врање", а затим су наши ученици њима одиграли две кореографије које су научили за пројекат "Породици у част". Разговарали су и са познатом глумицом која игра у једној телевизијској серији. Професор тона им је пустио радио – драму о једном дечаку и змају коју су ученици  слушали са великим интересовањем. У просторији за режију су имали приступ миксети, па су и сами могли да пробају како се комбинују снимљени кадрови. Посетили смо шминкерницу, гардеробу са сценским костимима, просторију за биоскопску пројекцију филмова и вежбаоницу где студенти уче дикцију и правилан изговор. Ова посета је ученицима била веома поучна и интересантна, па ћемо се и даље трудити да наши ученици стичу знања и искуства ван учионице на очигледним примерима.

Учитељице Светлана Милутиновић и   Наталија Јоксимовић

Програмирање у Пупину

Објављено понедељак, 27 фебруар 2017 10:47

Крајем 2016. године, наша школа укључила се у обележавање светске недеље програмирања #HourOfCode. Тим поводом започели смо са ученицима млађег узраста час програмирања, који ће их увести у овај свет, а неке од њих подстаћи да и сами буду програмери. Програмирањем се код деце развија алгоритамски начин мишљења, који се учи путем игрица, али и многим другим активностима.

Игрице на којима су ученици савладали своје прве кораке програмирања су Kodable, Run Marco, Angry Birds, а на сајту Code.org можете пронћи много других активности. Сви ученици млађих разреда успешно су завршили свој први час програмирања и за то добили сертификате, који су код њих изазвали велико одушевљење.

Учитељица Горица Његовановић

Срећна Нова година!

Објављено четвртак, 29 децембар 2016 15:07

У сусрет Новогодшњим празницима, ученици одељења I – 2, своју креативност су показивали на различите начине. Бојили смо, цртали, правили честитке, Снешка Белића, снежни град, ирвасе и тиме смо допринели да наша учионица засија у духу претстојећих празника. Оно чему су се ученици посебно обрадовали, јесте кићење Новогодишње јелке. Наша јелка је украшена сребрно белим украсима, а поклони испод ње су је додатно обогатили. Деца су са осмехом на лицу уживала, смејала се, а наш заједнички циљ је био да такво расположење паделе са својим другарима.

Наравно, ово не бисмо успели да учинимо, да нисмо имали подршку наших родитеља, који су нам помогли да реализујемо и ову идеју.

Уживајте у фотографијама наших ученика...

Учитељице Дијана и Сандра