Добродошли!

Добродошли на наш сајт.
Наша школа почела је са радом 2009. године. За протеклих 5 година доста смо урадили, како на унапређењу наставе, тако и на условима за рад. До сада смо опремили 30 учионица телевизорима и компјутерима, што је омогућило мултимедијалну наставу. Желећи да ученицима понудимо шире опште образовање организовали смо културну манифестацију „Четвртком у 18“, која успешно живи већ трећу годину. Потрудили смо се да оплеменимо простор живописним бојама прилагођеним деци. Трудићемо се да и даље радимо на препознатљивости школе и учинимо наше ученике поносним што похађају школу која носи име познатог научника Михајла Пупина.
Дођите са новим предлозима и отвореног срца да нас посетите и постанете део наше породице.

Драган Комненић, професор

Буди као Тесла!

Објављено уторак, 28 јун 2016 15:03
Буди као Тесла
Наша школа је учествовала на наградном конкурсу „Буди као Тесла“ који је организовао Музеј Николе Тесле уз подршку партнера Компаније Самсунг и Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања Републике Србије. У мноштву од преко сто радова стручни жири је изабрао десет најбољих, међу којима се нашао и наш пројекат Рингишпил. У периоду од 27.6.2016. до 08.07.2016., гласа се online. Ако сте у могућности да гласате, учините то на:

Свакодневно се може гласати са једне IP адресе. Школа која добије највише гласова добија  Самсунг дигиталну учионицу  која обухвата:
30 Самсунг таблета, 30 маски за таблете, 1 штампач, 1 Самсунг електронска, интерактивна табла, 1 Самсунг клима уређај, Cisco опрема и инсталација, реновирање учионице.
Молимо да гласате за наш филм, како би наша деца имала овако лепу и савремену учионицу.
Унапред се захваљујемо!
 ОШ „Михајло Пупин“

Окружно такмичење из српског језика и Књижевна олимпијада

Објављено четвртак, 16 јун 2016 19:46

ИЗВЕШТАЈ СА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА, БЕОГРАД, 2. 4. 2016.

Ученици седмог и осмог разреда наше школе постигли су следећи успех:

7. разред:

Андријана Милојевић, 71 1. место              Драгана Вукмирица Кузминац   ПЛАСМАН НА РЕПУБЛИЧКО

Ксенија Вукадионовић, 71 2. место             Драгана Вукмирица Кузминац

8. разред:

Невена Кокотовић, 81, 2. место                     Светлана Николић

Маријана Васојевић, 82, 2. место                 Светлана Николић

Ања Јанковић, 81, 2. место                              Светлана Николић

ЧЕСТИТАМО!!!

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ИЗВЕШТАЈ СА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

БЕОГРАД, 3. 4. 2016.

Ученици петог, шестог и осмог разреда наше школе постигли су следећи успех:

5. разред:

Ана Шпаравало, 54, 2. место                           Светлана Николић

Тара Миловановић, 52 2. место                     Драгана Вукмирица Кузминац

6. разред:

Ирена Попин, 63, 3. место                                Драгана Вукмирица Кузминац

8. разред:

Невена Кокотовић, 81, 2. место                     Светлана Николић

ЧЕСТИТАМО!!!

Књижевни сусрет, Весна Алексић, јун, 2016.

Објављено среда, 08 јун 2016 11:31

Шестог јуна 2016. године, у библиотеци ОШ „Михајло Пупин“, одржан је час посвећен писцу Весни Алексић, добитнику награде Доситејево перо 2015  за књигу  Ловац на маслачке.

Писац Весна Алексић поручује да пишући трага за највећом тајном – како одрасти, а не изгубити дете у себи.

Ученици V-1 су припремили представу не би ли пренели атмосферу тренутака књиге.

Јунакиња романа, девојчица Маша, има један велики страх – боји се да ће заборавити тату који ју  је научио да лови маслачке.

Машин најбољи друг је Јанко. Уз помоћ Машине маме и учитељице, Маша и Јанко ће победити своје страхове и научити много о љубави и пријатељству.

Јелена Стевановић

Спортске игре младих, 2016.

Објављено среда, 08 јун 2016 10:55

У спортској сали  ОШ „Вељко Дугошевић“, у петак 03.06.2016. године, ученици основних школа са територије града Београда у категорији рођени 2005. године и млађи, такмичили су се у популарној игри свих генерација „између две ватре“. На такмичењу Спортских игара младих су учествовале и две екипе из наше школе. У правој спортској атмосфери и жестокој конкуренцији победила је екипа из ОШ „Јелена Ћетковић“. Погледајте делић атмосфере са такмичења Спортских игара младих  на Звездари.

Радосава Ружић