Добродошли!

Добродошли на наш сајт.
Наша школа почела је са радом 2009. године. За протеклих 5 година доста смо урадили, како на унапређењу наставе, тако и на условима за рад. До сада смо опремили 30 учионица телевизорима и компјутерима, што је омогућило мултимедијалну наставу. Желећи да ученицима понудимо шире опште образовање организовали смо културну манифестацију „Четвртком у 18“, која успешно живи већ трећу годину. Потрудили смо се да оплеменимо простор живописним бојама прилагођеним деци. Трудићемо се да и даље радимо на препознатљивости школе и учинимо наше ученике поносним што похађају школу која носи име познатог научника Михајла Пупина.
Дођите са новим предлозима и отвореног срца да нас посетите и постанете део наше породице.

Драган Комненић, професор

Градско такмичење из историје, 2016.

Објављено четвртак, 28 април 2016 20:01

На градском такмичењу из историје наш ученик

Андрија Мирковић VI3

освојио је друго место.

Браво Андрија!

Окружно такмичење из математике, 2016.

Објављено понедељак, 25 април 2016 16:32

Окружно такмичење из математике одржано је 19.3.2016. године у ОШ „ Никола Тесла“ у Винчи. На овом великом такмичењу, које обухвата све београдске општине , учествовало је скоро 1200 ученика четвртог, петог, шестог, седмог и осмог разреда. Међу њима, било је и 5 наших ученика, а одличне резултате постигли:

Дамијан Лакић IV4 (прва награда – 100 поена) и
Ирена ПопинVI3 (трећа награда).

Слађана Стојнић

Градско такмичење из биологије, 2016.

Објављено понедељак, 18 април 2016 04:05

Градско такмичење из биологије одржано је 9. априла у ОШ ,,Сава Шумановић“ и ученици наше школе постигли су следеће резултате:

5.разред -  Селаковић Павле     3.место

Пејић Огњен            3.место

6.разред – Анокић Марија         2.место

Ирена Попин             3.место

7.разред – Милица Милинов     3.место

Филип Папрић           3.место

8.разред – Невена Кокотовић     2.место

Маја Огњеновић        2.место

Виктор Стјепановић  2.место

Вук Пејић                   3.место

Честитамо!

Општинско такмичење из историје, 2016.

Објављено петак, 25 март 2016 07:39

На Општинском такмичењу из историје следећи наши ученици освојили су награде:

Андрија Мирковић VI3          I место

Андријана Милојевић VII1        III место

Честитамо!

Неготинка Цветић

Мали огласи, Дејан Алексић

Објављено петак, 25 март 2016 07:27

На Дан поезије, 21. марта 2016. године, у библиотеци ОШ „Михајло Пупин“ одржан је час посвећен песнику Дејану Алексићу (књига песама „Мали огласи“),  добитнику награде Доситејево перо 2015.

„До сада је било полемике доста

О том што се рибе крију испод моста.

Сад напокон знамо разлог томе што је,

јер наука прави одговор нам даје.

Рибе испод моста често беже, зна се,

Када пада киша – да се не поквасе“. (Дејан Алексић)

Искричавим стиховима и ведрином песник указује на вредности живота – рад, осмех, радост, љубазност, мисао, љубав, срећа, разговор.

У форми малих огласа и одговора на њих песник указује на односе у свету, узроке и последице између бића и предмета. Хумором су зачињени многи стихови.

Ученици старијих разреда илустровали су стихове песника. Професор ликовне културе Милош Филиповић изабрао је најбољи рад. То је рад Нине Грбић VIII-2.

Јелена Стевановић