Добродошли!

Добродошли на наш сајт.
Наша школа почела је са радом 2009. године. За протеклих 5 година доста смо урадили, како на унапређењу наставе, тако и на условима за рад. До сада смо опремили 30 учионица телевизорима и компјутерима, што је омогућило мултимедијалну наставу. Желећи да ученицима понудимо шире опште образовање организовали смо културну манифестацију „Четвртком у 18“, која успешно живи већ трећу годину. Потрудили смо се да оплеменимо простор живописним бојама прилагођеним деци. Трудићемо се да и даље радимо на препознатљивости школе и учинимо наше ученике поносним што похађају школу која носи име познатог научника Михајла Пупина.
Дођите са новим предлозима и отвореног срца да нас посетите и постанете део наше породице.

Драган Комненић, професор

Еколошка секција - посета Француском институту и Грин фесту

Објављено субота, 03 децембар 2016 07:25

ПОСЕТА ФРАНЦУСКОМ ИНСТИТУТУ

Дана 12. 10, 2016. ученици петог и шестог разреда, чланови еколошке секције, посетили су радионицу „Чувајмо климу, чувамо здравље“ одржану у Франсцуском институту. Временске прилике нису нам ишле на руку, али као што је рекла ученица Уна „Лоше време нам уопште није сметало да уживамо“. Фотографије у наставку о томе најбоље сведоче.

Посету реализовале наставнице биологије Весна, Ана и Нада.

ПОСЕТА „ГРИН ФЕСТУ“ у Дому омладине Београда

Дана 16. 11. 2016. Чланови еколошке секције наше школе посетили су фестивал „Грин фест“ који се одржавао у Дому омладине у Београду. Ученици су активно учествовали у радионици под називом „Шта једемо, шта пијемо“. Имали смо прилику да дегустирамо здраву храну коју су припремили њихови вршњаци, организатори радионице. После ове посете ученици су пожелели да и сами организују сличну манифестацију, што је један од показатеља значаја оваквих дружења.

Посету реализовале наставнице биологије Весна и Нада.

Пријем првака, 2016.

Објављено среда, 02 новембар 2016 07:12

У среду, 31. августа 2016. године у свечаној сали школе организован је пријем нових ђака првака. Ове школске године уписан је 131 ученик у први разред који су распоређени у пет одељења. Полазак у школу им је улепшала приредба ученика петог разреда. Сваки ђак првак је на поклон добио балон и медењак, затим часопис „Витез” и слику школе. Након свечаног пријема и упознавања са својим учитељицама, ђаци су направили групну фотографију са разнобојним балонима испред улаза у школу.

Учитељице првог разреда:        I1 - Верица Остојић и Јована Николић

I2 - Сандра Стојковић и Дијана Обрадовић

I3  - Светлана Милутиновић и Жељка Мачужић

I4 - Милица Васиљевић

I5 - Марина Лугоња

Завештање Стефана Немање

Објављено понедељак, 26 септембар 2016 20:34

-Завештање језика-

„ Чувајте, чедо моје мило, језик као земљу.

Реч се може изгубити као град, као земља, као душа.

А шта је народ изгуби ли језик, земљу, душу?

Не узимајте туђу реч у своја уста. Узмеш ли туђу реч, знај да је ниси освојио, него себе потуђио.

Боље ти је изгубити највећи и најтврђи град своје земље, него најмању и најнезнатнију реч свога језика.

Земље и државе не освајају се само мачевима и језицима.

Знај да те је непријатељ онолико освојио и покорио колико ти је речи потрао и својих потурио. Народ који изгуби своје речи престаје бити народ...“

Преузето из часописа „Светoсавско звонце“

Приредио вероучитељ Милан Илић

Нова Самсунг учионица

Објављено понедељак, 29 август 2016 08:38

Поводом 160 година од рођења Николе Тесле, организовано је много манифестација које су славиле овог нашег великог научника. На конкурсу "Буди као Тесла" који је организовало Министарство просвете у сарадњи са Музејом Николе Тесле и компанијом Самсунг, наша школа је победила пројектом „Рингишпил“ и освојила најсавременију Самсунг дигиталну учионицу!

На Калемегдану је на Теслин рођендан уручена ова велика награда ђацима наше школе.

Како је то изгледало уживо можете погледати ОВДЕ

Честитамо и захваљујемо се свима који су учествовали у овом пројекту, а пре свега нашим ђацима и њиховим менторима Слађани Стојнић Ирт и Небојши Петровићу. Такође, изражавамо захвалност свима који су гласали да наш пројекат освоји прву награду!