Добродошли!

Добродошли на наш сајт.
Наша школа почела је са радом 2009. године. За протеклих 5 година доста смо урадили, како на унапређењу наставе, тако и на условима за рад. До сада смо опремили 30 учионица телевизорима и компјутерима, што је омогућило мултимедијалну наставу. Желећи да ученицима понудимо шире опште образовање организовали смо културну манифестацију „Четвртком у 18“, која успешно живи већ трећу годину. Потрудили смо се да оплеменимо простор живописним бојама прилагођеним деци. Трудићемо се да и даље радимо на препознатљивости школе и учинимо наше ученике поносним што похађају школу која носи име познатог научника Михајла Пупина.
Дођите са новим предлозима и отвореног срца да нас посетите и постанете део наше породице.

Драган Комненић, професор

Завештање Стефана Немање

Објављено понедељак, 26 септембар 2016 20:34

-Завештање језика-

„ Чувајте, чедо моје мило, језик као земљу.

Реч се може изгубити као град, као земља, као душа.

А шта је народ изгуби ли језик, земљу, душу?

Не узимајте туђу реч у своја уста. Узмеш ли туђу реч, знај да је ниси освојио, него себе потуђио.

Боље ти је изгубити највећи и најтврђи град своје земље, него најмању и најнезнатнију реч свога језика.

Земље и државе не освајају се само мачевима и језицима.

Знај да те је непријатељ онолико освојио и покорио колико ти је речи потрао и својих потурио. Народ који изгуби своје речи престаје бити народ...“

Преузето из часописа „Светoсавско звонце“

Приредио вероучитељ Милан Илић

Нова Самсунг учионица

Објављено понедељак, 29 август 2016 08:38

Поводом 160 година од рођења Николе Тесле, организовано је много манифестација које су славиле овог нашег великог научника. На конкурсу "Буди као Тесла" који је организовало Министарство просвете у сарадњи са Музејом Николе Тесле и компанијом Самсунг, наша школа је победила пројектом „Рингишпил“ и освојила најсавременију Самсунг дигиталну учионицу!

На Калемегдану је на Теслин рођендан уручена ова велика награда ђацима наше школе.

Како је то изгледало уживо можете погледати ОВДЕ

Честитамо и захваљујемо се свима који су учествовали у овом пројекту, а пре свега нашим ђацима и њиховим менторима Слађани Стојнић Ирт и Небојши Петровићу. Такође, изражавамо захвалност свима који су гласали да наш пројекат освоји прву награду!

Дете без амбиције

Објављено среда, 24 август 2016 10:06

Повремено се родитељи питају зашто њихова, иначе вољена и пажена деца, када се приближе тинејџерском добу, немају неки свој мотив, циљ, амбицију, ка којој би стремили. Све је више оних који су пасивни, дезоријентисани, без јасног мотива и циља.

Срећно детињство је свакако један од разлога. Потпуно се посвећујући деци, нудећи им само позитивне доживљаје, испуњавајући им већину жеља, родитељи несвесно код деце стварају искуство да је детињство најлепши део живота. Гледајући родитеље како жртвују своје да би испунили дететове жеље, деца закључују да није удобно бити одрастао. Зато одлажу прелазак у неудобну одраслост.

Mлади који на будућу одраслост гледају негативно, немају ни позитивну визију шта би желели да раде или да буду када одрасту. Њихови ментални процеси су усмерени на садашњост.  Када неко нема позитивну визију будућности, тада нема ни жељу да иде ка тој будућности – нема ону покретачку енергију која је мотив да се крене дугачким путем, на којем су и препреке, а који води ка жељеном циљу. Уместо тога, млади желе да се удобно стање у којем се налазе, настави.

Опширније: Дете без амбиције