Добродошли!

Добродошли на наш сајт.
Наша школа почела је са радом 2009. године. За протеклих 5 година доста смо урадили, како на унапређењу наставе, тако и на условима за рад. До сада смо опремили 30 учионица телевизорима и компјутерима, што је омогућило мултимедијалну наставу. Желећи да ученицима понудимо шире опште образовање организовали смо културну манифестацију „Четвртком у 18“, која успешно живи већ трећу годину. Потрудили смо се да оплеменимо простор живописним бојама прилагођеним деци. Трудићемо се да и даље радимо на препознатљивости школе и учинимо наше ученике поносним што похађају школу која носи име познатог научника Михајла Пупина.
Дођите са новим предлозима и отвореног срца да нас посетите и постанете део наше породице.

Драган Комненић, професор

"Напред војско оштрих оловака!"

Објављено понедељак, 24 август 2015 00:00

Поштовани родитељи!

Драги наши ђаци прваци!

Свечани пријем првака биће у понедељак, 31.08. у 18 часова, у свечаној сали школе!

Чекамо вас!

Сат за нашу планету

Објављено петак, 03 јул 2015 12:14

Поводом учешћа наше школе у светској акцији ,,САТ ЗА НАШУ ПЛАНЕТУ“ ,

WWF – СВЕТСКИ ФОНД ЗА ПРИРОДУ доделио нам је захвалницу!

Весна Вркљан, Нада Вујин Недељковић, Ана
                                                                         Милинковић, Александра Прпа, предшколци са
                                                                         својом васпитачицом „Лиликом“ и ученици
                                                                         8.разреда

.

Завршили смо 4. разред!

Објављено петак, 19 јун 2015 21:38

Још једна генерација четвртака приредбом је обележила један део свог школовања. Тог четвртка, 11. јуна свечана сала наше школе била је испуњена до последњег места ђацима, родитељима, наставницима и другарима. Гледање филма никога није оставило равнодушним. Емоције су се смењивале. Туга, срећа, радост, узбуђење могли су се осетити у срцима свих ђака и њихових учитеља. Оно што предстоји је дружења са наставницима и новим предметима. На том путу, СРЕЋНО!!

Учитељи четвртог разреда

Писма Андрији

Објављено петак, 19 јун 2015 21:26

У среду 3. јуна 2015. године ученици VI-3 ОШ „Михајло Пупин“ су обрадовали своје вршњаке драмском обрадом делова књиге Наде Кљајић, учесника манифестације Доситејево перо 2014, за књигу Писма Андрији.
Налети одраслости и озбиљности коју нам живот намеће, по Радовану Влаховићу, су садржај писама једанаестогодишњег Анђелка свом старијем брату Андрији.
По Славиши Крстићу, све догодовштине из књиге јасно говоре да живот не застаје како би постављао питања и чекао одговоре на њих, већ тражи да се ситуације и проблеми решевају у ходу, на незаустављивом и бескрајном путу који представља одрастање у смислу непрестаног надрастања самог себе, сазревање и постајање човеком.
Писмо је искрена исповест, моменат приватности и потпуне отворености каквог нема у свакодневном говору, путовање у бескрај, сведочанство времена писца писма, свет емотивне слободе, специфичан контакт са другом особом.
Писма књиге су различите садржине. Да у љубави не постоје правила Анђелка уверава Цана, лепе косе и лица са безброј ситних очаравајућих пегица.
Кућни љубимци су забавни, друштвени и нису превише захтевни, па и маче Анђелка Грицко.
Кловн,  јарке, веселе боје, разиграна светлост, осликани зидови, акробате, мађионичари, жонглери, животиње у циркусу увесељавају људе.
Сладолед је радост лета деци. Анђелко од зарађених пара од окопавања кукуруза купује сладолед.
Анђелко се обрадовао палачинкама са пекмезом од шљива које му је Цана донела, а које он много воли.
Ускрс и Божић сваке године просветљују дух човеку и развијају личност пламеном љубави и светлошћу истине (као бадњак).
Ученици петог и седмог разреда су илустровали делове књиге. Наставник ликовне културе  Милош Филиповић је изабрао најомиљенији, а то је рад Марије Милисављевић V-4.
Ученици који су учествовали у манифестацији Доситејево перо 2014  су добили по књигу од Пријатеља деце Земуна.

Јелена Стевановић

Лепо понашање и схватање морала у ранијем школском узрасту

Објављено петак, 29 мај 2015 20:55

Одраслима је тешко да замисле да тридесеторо или више деце, узраста од шест до девет, или десет година, могу да пријатељски и продуктивно заједно раде у припремљеном школском окружењу. Постоји неколико фактора који помажу остварењу овог феномена.
Деца која долазе из предшколских група имају већ развијену самоконтролу, коју сада користе у групном раду. Самоконтрола се ипак не појављује аутоматски, већ учитељ ствара за њу основу, али за разлику од млађе деце, која радо копирају учитељеве радње, старија деца не прихватају без размишљања учитељево моделовање очекиваног понашања. Њихови, сада већ разумнији облици размишљања, питају и изазивају. Учитељ зато користи нову дечју моћ размишљања и маштања да их на различит начин укључи у лекције лепог понашања. Он користи и драму и хумор, као и друге разне сценарије, зато што су деца сада заинтересована за шире социјално окружење, она глуме ситуације унутар и ван учионице.

Опширније: Лепо понашање и схватање морала у ранијем школском узрасту