Андрија Мирковић - првак Србије!!!

Објављено понедељак, 21 мај 2018 06:44

Импресиван низ награда, са чијим освајањем је почео још у петом разреду, ученик VIII3  Андрија Мирковић заокружио је на бриљантан начин освајањем првог места на Државном такмичењу из историје које је у суботу, 19.05.2018. одржано у Палићу, освојивши максималних 40 бодова, тј. урадивши тест без иједне грешке.

Честитке Андрији и његовој професорки Неготинки Цветић! Браво!!!

Републичко такмичење из физике, 2018.

Објављено петак, 11 мај 2018 08:20

Републичко такмичење из физике је ове године било одржано у Параћину 28-29.04.

Ученик наше школе Дамјан Лакић освојио је трећу награду.

Честитамо Дамјану и желимо му још пуно успеха и награда!

Мирјана Бањац

"Лудвиг ван Моцарт", Весна Алексић

Објављено среда, 09 мај 2018 13:38

Тридесетог дана месеца априла 2018. године, у библиотеци ОШ „Михајло Пупин“, одржан је час посвећен писцу Весни Алексић, добитнику награде Доситејево перо 2017 за књигу Лудвиг ван Моцарт. Ученици VII-2 представили су приказ књиге.

„...Чаробна фрула може да одушеви  децу и одрасле, да расплаче све, да подучи најискусније и  усхити најмудрије..... Ова опера је Моцартов легат човечанству, позив на окретање ка идејама хуманизма. Музика за сваку генерацију.....

...Радости! Радости, божанска искро, љупка

кћери Елизија, улазимо опијени твојим пламом,

божански генију, у твоје светилиште!...

...Радости, дивна искро Богова, Кћери поља небеских

Твојим жаром опијени стижемо до Храма твог

Када твоја моћ измири и нестане раздор сав

Сви људи су опет браћа испод нежног крила твог!...Још су писали како Бетовенова Девета симфонија доказује да је музика једини господар простора и времена. Да је бесмртна и да не застарева.....“, мисли су писца Весне Алексић о музичким великанима Волфгангу Амадеусу Моцарту и Лудвигу ван Бетовену.

Јелена Стевановић

Међуокружно такмичење у атлетици

Објављено среда, 09 мај 2018 07:54

Дана 7.5.2018. у Сремској Митровици на атлетском стадиону одржано је међуокружно такмичење у атлетици,где смо имали једну  екипу и једног индивидуалног такмичара. Екипно смо освојили друго место,а индивидуални такмичар је освојио треће место.

2. место у категорији 7/8 разред-дечаци

Ученици који су остварили запажене резултате су:

Лука Видовић 7/4           3.место 100м и 2.место 4×100м
          Мило Радовић 7/4          2.место 4×100
          Никола Остојић 7/4        2.место 4×100
          Никола Кнежевић 8/2    2.место 4×100

Индивидуално:

Софија Станковић 8/3    3.место 600м

Захваљујемo се и осталим учесницима који су учествовали.

Дарко Чејовић, Јована Петровић, Раденко Мосуровић

Окружно такмичење из српског језика

Објављено понедељак, 07 мај 2018 08:44

На ОКРУЖНОМ такмичењу из књижевности, одржаном 15. априла 2018. у ОШ „Младост“, наши ученици су постигли следећи успех:

Андрија Мирковић 83                   2. место и ПЛАСМАН НА РЕПУБЛИЧКО такмичење

Марија Десница 72                                  3. место

Ч Е С Т И Т А М О !!!

На ОКРУЖНОМ такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 29. априла 2018. у ОШ „Љубомир Ненадовић“, ученици наше школе су остварили следећи успех:

Јанко Поповић  51                          1. место

Нађа Рабасовић  52                                    1. место

Катрина Тешић 51                                  2. место

Уна Николашевић  62                    3. место

Дуња Николић 64                            3. место

Ана Шпаравало  74                                   3. место

Ч Е С Т И Т А М О !!!

Најбољи међу најбољима

Објављено четвртак, 03 мај 2018 07:49

ЉУБОМИР БАНОВИЋ , са поносом истичемо, ученик наше школе, успео је да се у јакој конкуренцији пробије на сам врх и заслужено се пласира на СИО – СРПСКУ ИНФОРМАТИЧКУ ОЛИМПИЈАДУ.

Честитамо му од срца и желимо да настави у том правцу!

АКТИВ НАСТАВНИКА ТЕХНИКЕ И ИНФОРМАТИКЕ

Градско такмичење из програмирања, 2018.

Објављено четвртак, 03 мај 2018 07:45

Као и протеклих година, и ове године ученици наше школе су постигли одличне резултате на градском такмичењу из програмирања.

ПРПА МАРКО                      5 разред                    III  место

ТАДИЋ  АЛЕКСА                 6 разред                      II  место – пласман на републичко

БАНОВИЋ  ЉУБОМИР         7 разред                      III  место - пласман на републичко

ПРПА   ДРАГАН                   8 разред                    пласман на републичко

Актив техничара и информатичара

Сат за нашу планету, 2018.

Објављено недеља, 29 април 2018 15:47

Од 2015. године наша школа учествује у акцији ,, Сат за нашу планету“.  Тако и ове године смо били активни и од Светске организације за природу WWF смо добили захвалницу. У овогодишњој акцији учествовали су: еколошка секција, ученици 7-3, 8-1 и 8-2, учитељице Милица и Верица са својим одељењима, настaвнице Александра, Весна, Нада и Ана.

Градско такмичење из биологије, 2018.

Објављено недеља, 29 април 2018 12:56

Дана 21.4.2018. одржано је градско такмичење из биологије и наравно, сви наши млади биолози су се вратили са освојеним наградама!

5.разред

Ђорђевић Вукашин  2.место

Поповић Јанко           2.место

Симоновић Војин      2.место

Копања Андрија       2.место

6.разред

ВицеларевићТеодор   2.место

НиколашевићУна         2.место

7. разред

СелаковићПавле       1.место и пласман на републичко такмичење

ТолимирЈелена          2.место

Ана Милинковић

Градско такмичење из хемије, 2018.

Објављено недеља, 29 април 2018 12:46

На градском такмичењу из хемије које је одржано у недељу 22.4., наши ученици су освојили следеће награде:

Павле Селаковић 2.место

Љубомир Бановић  3.место

Ана Милинковић

Андрија наставио жетву медаља!

Објављено четвртак, 26 април 2018 08:16

Градско такмичење из историје одржано је 22.4.2018. године. Наш ученик осмог разреда Мирковић Андрија освојио је друго место (43. поена од максималних 44) и пласирао се на републичко такмичење.

Андрија, ЧЕСТИТАМО!!!

Неготинка Цветић